Évközi 30. vasárnap – 2023. október 29.

H i r d e t é s e k

Szent László Plébánia, H-9600 Sárvár, Széchenyi István utca 7.

Telefon: 06-95/320-051

E-mail cím: szent.laszlo.plebania.sarvar@gmail.com

weboldal: www.ladislas.hu

Évközi 30. vasárnap – 2023. október 29.

 1. Az elmúlt hétvégi perselyadományokat a missziók javára szedtük és küldtük tovább. Templomunkból 680Ft perselypénzt, plébániánk egész területéről pedig -ezzel együtt- összesen 374.105Ft-ot adományoztak a missziók javára. Isten fizesse meg nagylelkűségüket!
 2. A hétvégén óraátállítás van/volt. Vasárnaptól az esti szentmisék 18 órakor kezdődnek. Ma, illetve hétfőn és kedden -október révén- előtte 17.30-kor rózsafüzért imádkozunk. A hónap utolsó vasárnapja révén titokcsere is lesz ma. Legyünk buzgók a részvételben! Köszönet azoknak, akik eddig is igyekeztek bekapcsolódni a szentolvasó közösségi imádkozásába templomainkban!
 3. Szentjeink a héten:

Szerdán Mindenszentek parancsolt főünnepe; csütörtökön Halottak napja. Szombaton Borromeo Szent Károly püspökre emlékezik Egyházunk.

 1. Szerdán, november 1-jén, Mindenszentek főünnepén a célba érkezett, mennyországba jutott, üdvözült halottaink jó példájára emlékezünk, és közbenjárásukat kérjük. Szentmisék: 7, 9, 11 és 18 órakor. Templomunkban az esti szentmise végén az összes megholtakért lucernáriumot, vagyis fényliturgiát végzünk és a harangok is értük szólnak. A városi temetőben 16 órakor lesz a városi megemlékezés az elhunytakra a szokott módon.
 2. Csütörtökön, november 2-án, halottak napja. Templomunkban reggel 8 és este 18 órakor lucernáriumos gyászmiséket végzünk. Délelőtt 9 órakor mondjuk a szokásos gyászmisét a városi temetőkápolnában, utána sírkőmegáldás. Kérjük, hogy a temetőben a szentmise után jelezzék, akik sírt szeretnének megáldatni.
 3. Teljes búcsú nyerhető a tisztítóhelyen szenvedő halottaink javára: Templomlátogatáskor Mindenszentek főünnepén, Halottak napján, illetve temetőlátogatáskor november 1. és 6. között. A búcsúnyerés feltétele: szentgyónás, szentáldozás, ima a pápa szándékára (Miatyánk, Hiszekegy) és fohászkodás a halottakért. Katolikus keresztények mindenszenteki és halottak napi kegyelete nem merülhet ki csupán a temetőlátogatás külsőséges nyüzsgésében, hanem a feltámadás és az örök élet hitével imádságos, szentmisét és búcsút felajánló kapcsolatteremtés is legyen meg halottainkkal. Szentgyónásra biztosítunk lehetőséget szentmisék alatt.
 4. Mindenszentek és Halottak napján a Plébániahivatalban nem lesz ügyfélfogadás. Megértésüket kérjük és köszönjük!
 5. Szintén köszönjük mindazoknak, akik becsületesen rendezték már, vagy most rendezik az éves egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adót) a helyi plébánia felé. Kérjük, hogy a költözéseket, lakcímváltozásokat is jelezzék a kellemetlenségek elkerülése miatt. Köszönjük!
 6. Csütörtökönként az esti szentmise előtt rózsafüzért imádkozunk 17.30-tól. Pénteken az esti szentmise után csendes szentségimádásra várjuk a kedves Testvéreket.
 7. Katolikus újságokat a Kedves Testvérek figyelmébe ajánljuk! Megérkeztek a jövő évi, 2024-es naptárak és kalendáriumok.
 8. Jövő vasárnap este 17.45-kor litániát imádkozunk.

 

H i r d e t é s e k

Szent Miklós Plébánia, H-9600 Sárvár, Sársziget utca 58. Telefon: 06-95/320-918

E-mail cím: szent.laszlo.plebania.sarvar@gmail.com

weboldal: www.sarvarsari.hu

Évközi 30. vasárnap – 2023. október 29.

 1. Az elmúlt hétvégi perselyadományokat a missziók javára szedtük és küldtük tovább. Templomunkból 605Ft perselypénzt, plébániánk egész területéről pedig -ezzel együtt- összesen 374.105Ft-ot adományoztak a missziók javára. Isten fizesse meg nagylelkűségüket!
 2. Vasárnap (ma) délután 15.30-kor rózsafüzért imádkozunk itt, a Sári templomban, s a hónap utolsó vasárnapja révén titokcsere is lesz ma. Várjuk a Híveket!
 3. A hétvégén óraátállítás van/volt. Hétfőtől az esti szentmisék 30-kor kezdődnek. Hétfőn és kedden -október révén- előtte 17 órakor rózsafüzért imádkozunk. Köszönet azoknak, akik eddig is igyekeztek bekapcsolódni a szentolvasó közösségi imádkozásába templomainkban!
 4. Szentjeink a héten:

Szerdán Mindenszentek parancsolt főünnepe; csütörtökön Halottak napja. Szombaton Borromeo Szent Károly püspökre emlékezik Egyházunk.

 1. Szerdán, november 1-jén, Mindenszentekünnepén a célba érkezett, mennyországba jutott, üdvözült halottaink jó példájára emlékezünk, és közbenjárásukat kérjük. Szentmisék aznap 8 és 10 órakor lesznek itt a Sári templomban. A 10-es szentmise végén az összes megholtakért lucernáriumot, vagyis fényliturgiát végzünk és a harangok is értük szólnak. A városi temetőben 16 órakor lesz a városi megemlékezés az elhunytakra a szokott módon.
 2. Csütörtökön, november 2-án, halottak napja. Templomunkban este 17.30 órakor lucernáriumos gyászmisét végzünk. Délelőtt 9 órakor mondjuk a szokásos gyászmisét a városi temetőkápolnában, utána sírkőmegáldás. Kérjük, hogy a temetőben a szentmise után jelezzék, akik sírt szeretnének megáldatni. Akik a Sári temetőben szeretnének sírt megáldatni, számukra november 2-án 10 órakor lenne lehetőség rá.
 3. Teljes búcsú nyerhető a tisztítóhelyen szenvedő halottaink javára: Templomlátogatáskor Mindenszentek főünnepén, Halottak napján, illetve temetőlátogatáskor november 1. és 6. között. A búcsúnyerés feltétele: szentgyónás, szentáldozás, ima a pápa szándékára (Miatyánk, Hiszekegy) és fohászkodás a halottakért. Katolikus keresztények mindenszenteki és halottak napi kegyelete nem merülhet ki csupán a temetőlátogatás külsőséges nyüzsgésében, hanem a feltámadás és az örök élet hitével imádságos, szentmisét és búcsút felajánló kapcsolatteremtés is legyen meg halottainkkal. Szentgyónásra biztosítunk lehetőséget szentmisék alatt.
 4. Mindenszentek és Halottak napján a Plébániahivatalban nem lesz ügyfélfogadás. Megértésüket kérjük és köszönjük!
 5. Szintén köszönjük mindazoknak, akik becsületesen rendezték már, vagy most rendezik az éves egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adót) a helyi plébánia felé. Kérjük, hogy a költözéseket, lakcímváltozásokat is jelezzék a kellemetlenségek elkerülése miatt. Köszönjük!
 6. Katolikus újságokat a Kedves Testvérek figyelmébe ajánljuk! Megérkeztek a jövő évi, 2024-es naptárak és kalendáriumok.
 7. Csütörtökönként az esti szentmise előtt (17 órától) rózsafüzért imádkozunk papokért és új papi, szerzetesi hivatásokért.
 8. Jövő vasárnap, 15.30-kor, a szokott módon, Loretói litániát imádkozunk a sárvári családokért a kertvárosi kápolnában. Szívesen jöjjünk el!
Az oldalt jelenleg látogatja:       Letöltésszám 1970-1-01-óta:
mind – siem 2011