Évközi 23. vasárnap – 2023. szeptember 17.

H i r d e t é s e k

Szent László Plébánia, H-9600 Sárvár, Széchenyi István utca 7.

Telefon: 06-95/320-051

E-mail cím: szent.laszlo.plebania.sarvar@gmail.com

weboldal: www.ladislas.hu

 

Évközi 23. vasárnap – 2023. szeptember 17.

 

 1. Ma (vasárnap) este 18.45 órakor litániát imádkozunk a Családokért. Szívesen kapcsolódjunk be az áhítatba.
 2. Szentjeink a héten:

Szerdán a koreai vértanúkra; csütörtökön Szent Máté apostolra és evangélistára; szombaton pedig (Pietrelcinai) Szent Pio atyára emlékezik Egyházunk.

 1. Kedden délután 3 órára szeretettel hívjuk és várjuk a Rózsafüzér Társulat tagjait a Plébániára kis beszélgetésre, ismerkedésre.
 2. Csütörtökönként az esti szentmise előtt rózsafüzért imádkozunk 18.30-tól. Pénteken pedig az esti szentmise után csendes szentségimádásra várjuk a Híveket.
 3. Katolikus újságokat a Kedves Testvérek figyelmébe ajánljuk! Megérkeztek a jövő évi, 2024-es naptárak és kalendárium.
 4. Szeptember 23-án, szombaton lesz az idei Egyházmegyei Zarándoklat Körmenden. Az alkalomra autóbuszt indítunk, amire 8.20-kor a Sári templomnál, 8.25-kor a várparkolóban, és 8.30-kor Rábasömjénben a templomnál lehet felszállni. 1-2 szabad hely még mindig van, ha valaki esetleg el szeretne menni. Az útiköltséget a buszon szedjük, 3.500Ft lesz. A megyéspüspök úr a következő sorokkal buzdítja az Egyházmegye híveit a részvételre: „Egyházmegyénk óriási kincsei a szentjeink. Sugárzó életük bátorítás arra, hogy – még ha nem is mindig könnyű – de lehetséges és boldogító Krisztus útján járni! Adjunk hálát együtt a szegények orvosának Batthyány-Strattmann Lászlónak a 20 évvel ezelőtti boldoggá avatásért, és imádkozzunk az ő nagyszerű és szentéletű feleségének, Coreth Mária Teréziának a boldoggá avatásáért! Jöjjenek el minél többen szeptember 23-án Körmendre, az egyházmegyei zarándoklatunkra!”.
 5. Jövő szombaton az esti szentmisén gitáros zenei szolgálat lesz a KAPOCS keresztény zenei műhely jóvoltából. Aki szeretne csatlakozni hozzá, szombaton 5 órától lesz próba a plébánián, amire szeretettel várjuk.
 6. Jövő vasárnap szeptember hónap utolsó vasárnapja, így este 18.30-kor a Rózsafüzér Társulat titokcseréje lesz, majd litániát imádkozunk itt a nagytemplomban.
 7. A szentmisék, technikai információk plébániánk honlapján és Facebook oldalán is elérhető, ajánljuk a kedves Testvérek figyelmébe. Igyekszünk rendszeresen frissíteni is majd ezeket az oldalakat.
 8. Tegnap délután ministránsainkkal Csényébe kirándultunk, köszönjük a helyiek vendégszeretetét!

H i r d e t é s e k

Szent Miklós Plébánia, H-9600 Sárvár, Sársziget utca 58.

Telefon: 06-95/320-918

E-mail cím: szent.laszlo.plebania.sarvar@gmail.com

weboldal: www.sarvarsari.hu

 

Évközi 23. vasárnap – 2023. szeptember 17.

 1. Ma (vasárnap) 15.30-kor, a szokott módon, Loretói litániát imádkozunk a sárvári családokért a kertvárosi kápolnában. Szívesen jöjjünk el!
 2. Szentjeink a héten:

Szerdán a koreai vértanúkra; csütörtökön Szent Máté apostolra és evangélistára; szombaton pedig (Pietrelcinai) Szent Pio atyára emlékezik Egyházunk.

 1. Kedden, az esti szentmisét követően (19 órakor) szeretettel hívjuk a Sári Plébánia közösségi termébe a Sári (Szent Miklós) Egyházközségi Tanácsadó Testület tagjait kis beszélgetésre, ismerkedésre az új lelkipásztorokkal. Részvételükre számítunk!
 2. Csütörtökönként az esti szentmise előtt (18 órától) rózsafüzért imádkozunk papokért és új papi, szerzetesi hivatásokért.
 3. Katolikus újságokat a Kedves Testvérek figyelmébe ajánljuk! Megérkeztek a jövő évi, 2024-es naptárak és kalendárium.
 4. Szeptember 23-án, szombaton lesz az idei Egyházmegyei Zarándoklat Körmenden. Az alkalomra autóbuszt indítunk, amire 8.20-kor a Sári templomnál, 8.25-kor a várparkolóban, és 8.30-kor Rábasömjénben a templomnál lehet felszállni. 1-2 szabad hely még mindig van, ha valaki esetleg el szeretne menni. Az útiköltséget a buszon szedjük, 3.500Ft lesz. A megyéspüspök úr a következő sorokkal buzdítja az Egyházmegye híveit a részvételre: „Egyházmegyénk óriási kincsei a szentjeink. Sugárzó életük bátorítás arra, hogy – még ha nem is mindig könnyű – de lehetséges és boldogító Krisztus útján járni! Adjunk hálát együtt a szegények orvosának Batthyány-Strattmann Lászlónak a 20 évvel ezelőtti boldoggá avatásért, és imádkozzunk az ő nagyszerű és szentéletű feleségének, Coreth Mária Teréziának a boldoggá avatásáért! Jöjjenek el minél többen szeptember 23-án Körmendre, az egyházmegyei zarándoklatunkra!”.
 5. Jövő vasárnap szeptember hónap utolsó vasárnapja, így 15.30-kor, itt a templomban imádkozzuk a rózsafűzért, titokcserét tartunk majd elmondjuk a Loretói litániát. Szívesen jöjjünk el!
 6. A szentmisék, technikai információk plébániánk honlapján és Facebook oldalán is elérhető, ajánljuk a kedves Testvérek figyelmébe. Igyekszünk rendszeresen frissíteni is majd ezeket az oldalakat.
 7. Tegnap délután ministránsainkkal Csényébe kirándultunk, köszönjük a helyiek vendégszeretetét!
Az oldalt jelenleg látogatja: 0      Letöltésszám 2011-12-02-óta: 1247535
mind – siem 2011