Hirdetés Évközi 26. vasárnap Szentírás ünnepe

Hirdetések

Szent László Plébánia, H-9600 Sárvár, Széchenyi István utca 13. Telefon: 95/320-051 email  cím: szent.laszlo.plebania.sarvar@gmail.com weboldal: www.ladislas.hu

                                  Évközi 26. vasárnap

(Dominica XXVI. per annum – 26. Sonntag im Jahreskreis)

 1. szeptember 29.
 1. Ma SZENTÍRÁS vasárnapja van. – Hétfőn lesz Szent Jeromos biblia fordító emléknapja. Az Istentől sugalmazott Szentírásból minden vasárnap figyelmesen meghallgatunk részleteket, de otthon is vegyük kézbe, és pár sort mindennap olvassunk belőle! Hétköznapokon reggel 8 és este 19 órakor templomunkban felhangzanak az isteni olvasmányok. – Ma este 18.30-kor a Rózsafüzér Társulat titokcseréje és litánia lesz.
 2. Ma a szentmisék után azok a gyermekek, akik tavaly nem kaptak a megáldott képes Bibliából, a pecsételéskor ajándékba átvehetnek egyet.
 3. Kedden a kertvárosiak védőszentjének Lisieuxi Kis Szent Teréznek, szerdán a Szent Őrangyaloknak, pénteken Assisi Szent Ferencnek az ünnepei lesznek.
 4. Jövő vasárnap a Kertvárosi kápolna búcsúja és egész napos szentségimádási napja lesz.
 5. Keddtől október hónapban minden nap este 18.30 órakor gyermekek és a plébániai csoportok előimádkozásával ünnepélyes rózsafüzért imádkozunk. Vasárnaponként az esti szentmise előtt a Rózsafüzér Társulat imádkozza a szentolvasót. Szombaton esténként a Fatimai Szűzanya szobrával körmenetet tartunk templomunkban. Október a Szűzanya hónapja, ezért kérjük, hogy buzgón és áldozatos lélekkel jöjjetek minél többen estéről estére a templomba Mária közbenjárásával imádkozni.
 6. Jövő vasárnap a hittanos gyermekek befogadó katekumenátusát tartjuk, és a szentolvasó hónapjában minden hittanos gyermeknek ajándékozunk egy egytizedes rózsafüzért. Kérjük a jó szülőket, gyermekeikkel együtt jöjjenek a templomba a családnak megfelelő időpontban kezdődő szentmisére. Minden Szülőt és Nagyszülőt arra kérünk, hogy jó példájukkal gondoskodjanak gyermekeik vallásos neveléséről! Nagyon örülünk annak, hogy fiatal szülőket is látunk gyermekeikkel együtt a templomban. Az együtt imádkozó család látványa szívet melengető. Hálásak vagyunk érte.
 7. A felnőtt katekézis jövő héten itt a városban, csütörtökön este 17.45 órakor a katolikus iskolában megkezdődik. Érdeklődéssel jöjjünk minél többen.
 8. Lassan véget ér a háromnegyed év. Szeretettel emlékeztetjük a közteherviselésre azokat a katolikus híveket, akik még eddig késlekedtek egyházközségi hozzájárulásuk befizetésével, hogy hátralékukat róják le a Plébániahivatalban délelőttönként 9 és 12 óra vagy délután 17 és 18.30 óra között. Láthatják a Hívek a templom teljes belső és folyamatos külső megújulását is. Az egyházi adó keresőképes és nyugdíjas személyenként fél, azaz 0,5%. Minden közteherviselésben résztvevőt jutalmazzon a jó Isten és a katolikus közösség megbecsülése!
 9. Pénteken esténként a szentmise után csendes szentségimádásra várjuk a Híveket.
 10. Katolikus újságok, 2020 évi kalendáriumok és naptárak az újságos asztalról beszerezhető

Hirdetések

Szent Miklós Plébánia, H-9600 Sárvár, Sársziget utca 58. Telefon: 95/320-918                                                                                                     email  cím: szent.laszlo.plebania.sarvar@gmail.com weboldal: www.sarvarsari.hu

                                  Évközi 26. vasárnap

(Dominica XXVI. per annum – 26. Sonntag im Jahreskreis)

 1. szeptember 29.
 1. Ma SZENTÍRÁS vasárnapja van. – Hétfőn lesz Szent Jeromos biblia fordító emléknapja. Az Istentől sugalmazott Szentírásból minden vasárnap figyelmesen meghallgatunk részleteket, de otthon is vegyük kézbe, és pár sort mindennap olvassunk belőle! Hétköznapokon reggel 8 és este 19 órakor templomunkban felhangzanak az isteni olvasmányok. – Ma délután 15.30-kor a Rózsafüzér Társulat titokcseréje és litánia lesz itt a Sári templomban. Buzgón jöjjünk.
 2. Ma a szentmisék után azok a gyermekek, akik tavaly nem kaptak a megáldott képes Bibliából, a pecsételéskor ajándékba átvehetnek egyet.
 3. Kedden a kertvárosiak védőszentjének Lisieuxi Kis Szent Teréznek, szerdán a Szent Őrangyaloknak, pénteken Assisi Szent Ferencnek az ünnepei lesznek.
 4. Jövő vasárnap a Kertvárosi kápolna búcsúja és egész napos szentségimádási napja lesz. Az ünnepi szentmise délelőtt 9 órakor kezdődik.
 5. Keddtől október hónapban minden nap este 18.00 órakor gyermekek előimádkozásával ünnepélyes rózsafüzért imádkozunk. Vasárnaponként a litánia előtt 15 órától a Rózsafüzér Társulat imádkozza a szentolvasót. Október a Szűzanya hónapja, ezért kérjük, hogy buzgón és áldozatos lélekkel jöjjetek minél többen estéről estére a templomba Mária közbenjárásával imádkozni.
 6. Jövő vasárnap a hittanos gyermekek befogadó katekumenátusát tartjuk, és a szentolvasó hónapjában minden hittanos gyermeknek ajándékozunk egy egytizedes rózsafüzért. Kérjük a jó szülőket, gyermekeikkel együtt jöjjenek a templomba a családnak megfelelő időpontban kezdődő szentmisére. Minden Szülőt és Nagyszülőt arra kérünk, hogy jó példájukkal gondoskodjanak gyermekeik vallásos neveléséről! Nagyon örülünk annak, hogy fiatal szülőket is látunk gyermekeikkel együtt a templomban. Az együtt imádkozó család látványa szívet melengető. Hálásak vagyunk érte.
 7. A felnőtt katekézis jövő héten a városban, csütörtökön este 17.45 órakor a katolikus iskolában lesz. Érdeklődéssel jöjjünk minél többen.
 8. Lassan véget ér a háromnegyed év. Szeretettel emlékeztetjük a közteherviselésre azokat a katolikus híveket, akik még eddig késlekedtek egyházközségi hozzájárulásuk befizetésével, hogy hátralékukat róják le a Plébániahivatalban, vagy a számukra kiküldött befizetési csekken. Az egyházi adó keresőképes és nyugdíjas személyenként fél, azaz 0,5%. Minden közteherviselésben résztvevőt jutalmazzon a jó Isten és a katolikus közösség megbecsülése!
 9. Pénteken esténként a szentmise után csendes szentségimádásra várjuk a Híveket a nagytemplomba.
 10. Katolikus újságok, 2020 évi kalendáriumok és naptárak a torony alatt beszerezhetők.

                          “A remény olyan szív erénye, amely nem zárkózik be,

                                     hanem a jövő felé tekint.” Ferenc pápa

Az oldalt jelenleg látogatja: 0      Letöltésszám 2011-12-02-óta: 761624
mind – siem 2011