Hirdetés Évközi 25. vasárnap

Hirdetések

Szent László Plébánia, H-9600 Sárvár, Széchenyi István utca 13. Telefon: 95/320-051 email cím: szent.laszlo.plebania.sarvar@gmail.com weboldal: www.ladislas.hu

Évközi 25. vasárnap

Dominica XXV. per annum – 25. Sonntag im Jahreskreis

  1. szeptember 22.

1.Ma este 18.45 órakor Lorettói litániát imádkozunk a családokért.

2.Hétfőn Pietrelcinai Szent Pi atya emléknapja lesz. Szeptember 24.-én kedden, a szentmiséken Szent Gellért püspök közbenjárásával imádkozunk a katolikus iskolánkért és a városban a gyermekeket nevelő pedagógusokért, nevelőkért és katolikus családokért.

3.Mint minden hónap 25-én, így szerdán is, ettől a hónaptól az esti szentmisében templomunk Prágai Kis Jézus szobránál boldogabb családokért és kallódó gyermekek megtéréséért imádkozunk, és a Kis Jézus szobrával mindig körmenetet tartunk a templomban. Tartsuk fontosnak a részvételt.

4.Jövő héten, csütörtökön és szombaton az esti szentmisék után kapcsolódunk be a városunkban tartandó templomok éjszakája sorozatba. Csütörtökön este 19 órakor a Sári templomban Bokor Zoltán atya a torinói lepelről tart előadást. Szombaton itt a Szent László templomban este 20 órakor Csupor Márton ifjú orgonista tart orgona hangversenyt. Szeretettel várjuk mindkét helyre az érdeklődőket.

5.Szerdán este 19.15 órakor megkezdődik a felnőtt katekézisek sorozata. Az első alkalom a Sári plébánia közösségi termében lesz. Két hét múlva csütörtökön pedig itt a városban az esti szentmise előtt 17.45 órakor a katolikus iskolában. Szeretettel várjuk kölcsönösen mindkét helyre az érdeklődőket. Ebben az évben az eucharisztiáról szólnak az előadások, az eucharisztikus kongresszusra készülve.

6.Csütörtökön Szent Kozma és Damján, szombaton Szent Vencel ünnepei lesznek. Szeptember 27-én, pénteken emlékezünk meg a katolikus iskola kápolnájának védőszentjeiről, Páli Szent Vincéről és Marillac Szent Lujzáról. Ápoljuk a vincés család lelkületét és tisztelgünk az irgalmas nővérek és a régi katolikus tanítók előtt! – Pénteken este csendes szentségimádást tartunk az esti szentmise után.

7.Jövő vasárnap Szentírás vasárnapja lesz. Isten írott szavát állítja elénk az Egyház. Családjainkban legyen Biblia, ami nemcsak a könyvtárunk része, hanem az életünkké is, úgy, hogy rendszeresen olvassuk és vasárnaponként itt a templomban hallgatjuk.

8.Szeptember 26.-án csütörtökön délelőtt 10.30 órakor lesz a katolikus iskola új épületrészének ünnepélyes átadása és püspöki megáldása. Szeretettel várjuk az érdeklődő Híveket erre a történelmi ünnepre.

9.Katolikus családok minden vasárnap hitükről örömmel tanúságot téve együtt jöjjenek a szentmisékre. Mindig vasárnap délelőtt 9 órakor tartjuk a városi diákmisét. A hittanos gyermekek törekedjenek ezen, részt venni. Természetesen, ha a családnak ez az időpont nem felel meg, másik időpontban kezdődő szentmisére is lehet jönni. Lényeg a részvétel.

10.Katolikus újságok, jövő évi kalendáriumok és katolikus naptárak az újságos asztalról beszerezhetők. Naptár, kalendárium minden családban legyen.

11.Jövő szombaton este 20 órára várjuk a fiatalokat ifjúsági közösségbe, a katolikus iskolába.

Hirdetések

Szent Miklós Plébánia, H-9600 Sárvár, Sársziget utca 58. Telefon: 95/320-918                                                                                                      email cím: szent.laszlo.plebania.sarvar@gmail.com weboldal: www.sarvarsari.hu

Évközi 25. vasárnap

Dominica XXV. per annum – 25. Sonntag im Jahreskreis

  1. szeptember 22.

1.Ma délután 15.30 órakor a kertvárosi kápolnában Lorettói litániát imádkozunk a családokért.

2.Hétfőn Pietrelcinai Szent Pi atya emléknapja lesz. Szeptember 24.-én kedden, este a szentmisén Szent Gellért püspök közbenjárásával imádkozunk a katolikus iskolánkért és a városban a gyermekeket nevelő pedagógusokért, nevelőkért és katolikus családokért.

3.Jövő héten, csütörtökön és szombaton az esti szentmisék után kapcsolódunk be a városunkban tartandó templomok éjszakája sorozatba. Csütörtökön este 19 órakor itt a Sári templomban Bokor Zoltán atya a torinói lepelről tart előadást. Szombaton a Szent László templomban este 20 órakor Csupor Márton ifjú orgonista, templomunk egyik kántora tart orgona hangversenyt. Szeretettel várjuk mindkét helyre az érdeklődőket.

4.Szerdán este 19.15 órakor megkezdődik a felnőtt katekézisek sorozata. Az első alkalom a Sári plébánia közösségi termében lesz. Két hét múlva csütörtökön pedig a városban az esti szentmise előtt 17.45 órakor a katolikus iskolában. Szeretettel várjuk kölcsönösen mindkét helyre az érdeklődőket. Ebben az évben az eucharisztiáról szólnak az előadások, az eucharisztikus kongresszusra készülve.

5.Csütörtökön Szent Kozma és Damján, szombaton Szent Vencel ünnepei lesznek. Szeptember 27-én, pénteken emlékezünk meg a katolikus iskola kápolnájának védőszentjeiről, Páli Szent Vincéről és Marillac Szent Lujzáról. Ápoljuk a vincés család lelkületét és tisztelgünk az irgalmas nővérek és a régi katolikus tanítók előtt!

6.Pénteken este csendes szentségimádást tartunk az esti szentmise után a nagytemplomban.

7.Jövő vasárnap Szentírás vasárnapja lesz. Isten írott szavát állítja elénk az Egyház. Családjainkban legyen Biblia, ami nemcsak a könyvtárunk része, hanem az életünkké is, úgy, hogy rendszeresen olvassuk és vasárnaponként itt a templomban hallgatjuk.

8.Szeptember 26.-án csütörtökön délelőtt 10.30 órakor lesz a katolikus iskola új épületrészének ünnepélyes átadása és püspöki megáldása. Szeretettel várjuk az érdeklődő Híveket erre a történelmi ünnepre.

9.Katolikus családok minden vasárnap hitükről örömmel tanúságot téve együtt jöjjenek a szentmisékre.

10.Katolikus újságok, jövő évi kalendáriumok és katolikus naptárak a torony alatt beszerezhetők. Katolikus naptár és kalendárium minden családban legyen.

11.Jövő szombaton este 20 órára várjuk a fiatalokat ifjúsági közösségbe, a katolikus iskolába.

 

                         „Az igazi szeretet mindent megváltoztat.” Ferenc pápa

 

Az oldalt jelenleg látogatja: 0      Letöltésszám 2011-12-02-óta: 761624
mind – siem 2011