Évközi 13. vasárnap – 2024. június 30.

H i r d e t é s e k

 

Szent László Plébánia, H-9600 Sárvár, Széchenyi István utca 7.

Telefon: 06-95/320-051; E-mail cím: szent.laszlo.plebania.sarvar@gmail.com

weboldal: www.ladislas.hu

 

Évközi 13. vasárnap – 2024. június 30.

 

 1. Ezen a hétvégén a perselyadományokat kettős céllal szedjük. Egyrészt „Péter fillér” címén a világegyház javára, a Szentatya karitatív tevékenységének megsegítésére gyűjtjük és küldjük. Másrészt a megyéspüspök úr rendelkezése értelmében a közelmúltban tornádó sújtotta Narda község javára vannak a perselyadományok. Isten fizesse meg nagylelkűségüket!
 2. Vasárnap 11 órakor Pongrácz Benedek újmisét mond itt a nagytemplomban, és újmisés áldásban részesíti majd a jelenlevőket. A szentmise után kerül sor a felújított I. világháborús emléktáblák megáldására.
 3. Vasárnap az esti szentmise előtt 18.45-kor a Rózsafüzér Társulat hóvégi titokcseréjét tartjuk.
 4. Szentjeink a héten:

Kedden Szűz Mária látogatására Erzsébetnél (Sarlós Boldogasszony); szerdán Szent Tamás apostolra; csütörtökön Portugáliai Szent Erzsébetre; szombaton pedig Goretti Szent Mária vértanú szűzre emlékezik egyházunk.

 1. A sekrestyében 1.000 Ft-os darabáron rózsafüzér kapható. A katolikus újságokat szeretettel ajánljuk a Hívek figyelmébe.
 2. Csütörtökönként az esti szentmise előtt 18.30-kor közös rózsafüzért imádkozunk. Péntekenként az esti szentmisét követően csendes szentségimádásra van lehetőség itt a templomban.
 3. A nyári vakáció és szabadságolások idején se feledkezzünk meg a vasárnap megszenteléséről a szentmisén való részvételről. Külön is hívjuk és bátorítjuk a fiúkat, hogy a nyári vakáció során szívesen vállaljanak oltárszolgálatot, ministrálást a hétköznapokon. Köszönjük előre is!
 4. A héten lesz Gyenesdiáson a plébániai nyári tábor a hittanos gyerekeknek. Szintén a héten, cserkészeink Zádorváron táboroznak. Imáinkkal kísérjük fiataljaink és kísérőik nyári kirándulását, táborozását.
 5. Július 6-án, szombaton lesz a Sári templom szentségimádási napja 10 és 18.30 között. Akik arra járnak, térjenek be pár perc imádságra.
 6. Félévnél járunk, kérjük a Testvéreket, akiket illet, rendezzék a plébániahivatalokban a 2024. évi egyházközségi hozzájárulásukat. Az egyházi adó kapcsán a püspöki kar az évi kereset, vagy nyugdíj 0,5%-át javasolja irányadónak. Köszönjük!
 7. A szentmisék alatt hétköznap és vasárnap is van gyónási lehetőség. Éljünk a lehetőséggel! Külön is buzdítjuk a diákokat, hogy a tanévvégi szentgyónásukról ne feledkezzenek meg!

 

H i r d e t é s e k

 

Szent Miklós Plébánia, H-9600 Sárvár, Sársziget utca 58.Telefon: 06-95/320-918

E-mail cím: szent.laszlo.plebania.sarvar@gmail.com

weboldal: www.sarvarsari.hu

 

Évközi 13. vasárnap – 2024. június 30.

 1. Ezen a hétvégén a perselyadományokat kettős céllal szedjük. Egyrészt „Péter fillér” címén a világegyház javára, a Szentatya karitatív tevékenységének megsegítésére gyűjtjük és küldjük. Másrészt a megyéspüspök úr rendelkezése értelmében a közelmúltban tornádó sújtotta Narda község javára vannak a perselyadományok. Isten fizesse meg nagylelkűségüket!
 2. Vasárnap 8 órakor Pongrácz Benedek újmisét mond itt Sári templomban, és újmisés áldásban részesíti majd a jelenlevőket.
 3. Vasárnap délután 15.30-kor lesz a Rózsafüzér Társulat hóvégi titokcseréje itt a templomban.
 4. Szentünk a héten:

Kedden Szűz Mária látogatására Erzsébetnél (Sarlós Boldogasszony); szerdán Szent Tamás apostolra; csütörtökön Portugáliai Szent Erzsébetre; szombaton pedig Goretti Szent Mária vértanú szűzre emlékezik egyházunk.

 1. A sekrestyében 1.000 Ft-os darabáron rózsafüzér kapható. A katolikus újságokat szeretettel ajánljuk a Hívek figyelmébe.
 2. Június 6-án, szombaton lesz a Sári templom szentségimádási napja 10 és 18.30 között. Délelőtt 10 órakor tartjuk a szentségkitételi szentmisét, este 18.30-kor a szentségeltételi szentmisét. Aznap napközben imádkozzuk majd a rózsafüzért. Hívjuk az egyéni és közösségi imádságokra a kedves Testvéreket
 3. Csütörtökönként az esti szentmise előtt 18 órakor közös rózsafüzért imádkozunk.
 4. A nyári vakáció és szabadságolások idején se feledkezzünk meg a vasárnap megszenteléséről a szentmisén való részvételről. Külön is hívjuk és bátorítjuk a fiúkat, hogy a nyári vakáció során szívesen vállaljanak oltárszolgálatot, ministrálást a hétköznapokon. Köszönjük előre is!
 5. A héten lesz Gyenesdiáson a plébániai nyári tábor a hittanos gyerekeknek. Szintén a héten, cserkészeink Zádorváron táboroznak. Imáinkkal kísérjük fiataljaink és kísérőik nyári kirándulását, táborozását.
 6. Félévnél járunk, kérjük a Testvéreket, akiket illet, rendezzék a plébániahivatalokban a 2024. évi egyházközségi hozzájárulásukat. Az egyházi adó kapcsán a püspöki kar az évi kereset, vagy nyugdíj 0,5%-át javasolja irányadónak. Köszönjük!
 7. A szentmisék alatt hétköznap és vasárnap is van gyónási lehetőség. Éljünk a lehetőséggel! Külön is buzdítjuk a diákokat, hogy a tanévvégi szentgyónásukról ne feledkezzenek meg!
Az oldalt jelenleg látogatja:       Letöltésszám 1970-1-01-óta:
mind – siem 2011