Évközi 12. vasárnap – 2024. június 23.

H i r d e t é s e k

 

Szent László Plébánia, H-9600 Sárvár, Széchenyi István utca 7.

Telefon: 06-95/320-051; E-mail cím: szent.laszlo.plebania.sarvar@gmail.com

weboldal: www.ladislas.hu

 

Évközi 12. vasárnap – 2024. június 23.

 

 1. Vasárnap az esti szentmise előtt 18.45-kor Jézus Szent Szívéhez litániát imádkozunk.
 2. Szentjeink a héten:

Hétfőn Keresztelő Szent János születésére; szerdán Alexandriai Szent Cirill püspökre; csütörtökön templomunk védőszentjére, Szent László királyra; pénteken Szent Iréneusz vértanú püspökre; szombaton pedig a két főapostolra, Szent Péter és Szent Pál apostolokra emlékezik egyházunk.

 1. Június 27-én, csütörtökön lesz templomunk búcsúnapja Szent László király ünnepe és a szokásos nyári egész napos szentségimádás. Reggel 8 órakor tartjuk a szentségkitételi szentmisét, este 19 órakor, a szentségeltételi szentmisét. Aznap napközben imádkozzuk majd a rózsafüzért. Hívjuk az egyéni és közösségi imádságokra a kedves Testvéreket!
 2. A sekrestyében 1.000 Ft-os darabáron rózsafüzér kapható. A katolikus újságokat szeretettel ajánljuk a Hívek figyelmébe.
 3. A templom, sekrestye vizesblokkja, mosdója felújítás alatt van. Türelmüket kérjük a munkálatok befejezéséig. Ezen felújításokat pl. a befizetett egyházi adókból és perselyadományokból tudjuk megvalósítani.
 4. Péntekenként az esti szentmisét követően csendes szentségimádásra van lehetőség itt a templomban.
 5. A nyári vakáció és szabadságolások idején se feledkezzünk meg a vasárnap megszenteléséről a szentmisén való részvételről.
 6. Külön is hívjuk és bátorítjuk a fiúkat, hogy a nyári vakáció során szívesen vállaljanak oltárszolgálatot, ministrálást a hétköznapokon. Köszönjük előre is!
 7. Jövő vasárnap 11 órakor Pongrácz Benedek újmisét mond itt a nagytemplomban, és újmisés áldásban részesíti majd a jelenlevőket. A szentmise után kerül sor a felújított I. világháborús emléktáblák megáldására. A beruházás nagymértékben Sárvár város Önkormányzatának köszönhető.
 8. Jövő vasárnap este 18.45-kor lesz a Rózsafüzér Társulat hóvégi titokcseréje.
 9. Jövő hétvégén a perselyadományokat kettős céllal szedjük. Egyrészt „Péter fillér” címén a világegyház javára, a Szentatya karitatív tevékenységének megsegítésére gyűjtjük és küldjük. Másrészt a megyéspüspök úr rendelkezése értelmében a közelmúltban tornádó sújtotta Narda község javára lesznek a perselyadományok. Isten fizesse meg nagylelkűségüket!
 10. A szombati papszentelési ünnep alkalmával elismerésekkel jutalmazta a megyéspüspök úr több paptestvér eddigi munkáját, tevékenységét. Köztük városunk korábbi plébánosát, Wimmer Roland atyát is, akit dömölki címzetes apátnak nevezett ki. Gratulálunk Roland atyának az apáti címhez, s köszönjük, amit a több mint 3 évtized sárvári szolgálata során tett közösségeinkért. Kívánjuk, hogy apátplébánosként is a Jó Isten áldása kísérje!

H i r d e t é s e k

 

Szent Miklós Plébánia, H-9600 Sárvár, Sársziget utca 58.Telefon: 06-95/320-918

E-mail cím: szent.laszlo.plebania.sarvar@gmail.com

weboldal: www.sarvarsari.hu

 

Évközi 12. vasárnap – 2024. június 23.

 1. Vasárnap délután 15.30-kor a kertvárosi Szent Teréz kápolnában Jézus Szent Szívéhez litániát imádkozunk. (17.30-kor angol nyelvű szentmise lesz a nagytemplomban.)
 2. Szentünk a héten:

Hétfőn Keresztelő Szent János születésére; szerdán Alexandriai Szent Cirill püspökre; csütörtökön templomunk védőszentjére, Szent László királyra; pénteken Szent Iréneusz vértanú püspökre; szombaton pedig a két főapostolra, Szent Péter és Szent Pál apostolokra emlékezik egyházunk.

 1. A sekrestyében 1.000 Ft-os darabáron rózsafüzér kapható. A katolikus újságokat szeretettel ajánljuk a Hívek figyelmébe.
 2. Hétfőn az esti szentmisén a Szent Mónika közösség könyörgő imáját mondjuk gyermekekért és unokákért.
 3. Csütörtökönként az esti szentmise előtt 18 órakor közös rózsafüzért imádkozunk.
 4. A héten csütörtökön lesz a nagytemplom egész napos nyári szentségimádási napja reggel 8 és este 19 óra között. Akik arra járnak, térjenek be pár perc imádságra.
 5. A nyári vakáció és szabadságolások idején se feledkezzünk meg a vasárnap megszenteléséről a szentmisén való részvételről.
 6. Külön is hívjuk és bátorítjuk a fiúkat, hogy a nyári vakáció során szívesen vállaljanak oltárszolgálatot, ministrálást a hétköznapokon. Köszönjük előre is!
 7. Jövő vasárnap 8 órakor Pongrácz Benedek újmisét mond itt a Sári templomban, és újmisés áldásban részesíti majd a jelenlevőket.
 8. Jövő vasárnap délután 15.30-kor lesz a Rózsafüzér Társulat hóvégi titokcseréje itt a templomban.
 9. Jövő hétvégén a perselyadományokat kettős céllal szedjük. Egyrészt „Péter fillér” címén a világegyház javára, a Szentatya karitatív tevékenységének megsegítésére gyűjtjük és küldjük. Másrészt a megyéspüspök úr rendelkezése értelmében a közelmúltban tornádó sújtotta Narda község javára lesznek a perselyadományok. Isten fizesse meg nagylelkűségüket!
 10. A szombati papszentelési ünnep alkalmával elismerésekkel jutalmazta a megyéspüspök úr több paptestvér eddigi munkáját, tevékenységét. Köztük városunk korábbi plébánosát, Wimmer Roland atyát is, akit dömölki címzetes apátnak nevezett ki. Gratulálunk Roland atyának az apáti címhez, s köszönjük, amit a több mint 3 évtized sárvári szolgálata során tett közösségeinkért. Kívánjuk, hogy apátplébánosként is a Jó Isten áldása kísérje!
Az oldalt jelenleg látogatja:       Letöltésszám 1970-1-01-óta:
mind – siem 2011